7 דרכים לפתח את חוש ההומור של הילד שלכם

למה פיתוח חוש ההומר של הילד שלכם הוא אחד הדברים הכי חשובים שתוכלו להעניק לו…

אומרים שצחוק הוא התרופה הטובה ביותר – היא יכולה לרומם את מצב הרוח. צחוק יכול להיות התרפיה הכי טובה, וזה למה חוש הומור טוב לרוב מתבטא בחוסן רגשי ויכולת התמודדות. אנשים שיש להם חוש הומור טוב הם לרוב אלה שמתחברים בקלות עם אנשים אחרים.

 

מחקרים מראים שחוש הומור טוב הוא לא רק תכונה נחמדה – אלא גם “כישור חיים” חשוב מאוד שמספק הרבה יתרונות לילד שלכם. חלק מהיתרונות הן אינטיליגציה רגשית גבוהה יותר, אופטימיות גבוהה יותר, והערכה עצמית גבוהה.

 

בעוד שישנם ילדים שיש להם באופן טבעי מזג נעים, חוש הומור הוא משהו שאפשר לפתח ולילמוד. כהורים, יש לכם השפעה אדירה על איך הוא יתפתח בייחוד בגלל שזה משהו שמתחיל עוד בגיל הינקות.

אז הנה כמה דרכים בהן תוכלו לעזור:

 

  1. דעו מה גורם לילד שלכם לצחוק.

כמו שאומרים, לכל אחד מתאים משהו אחר. אפילו תינוקות קטנים שרק מתחילים לחייך, לצחוק ולצחקק שונים מאחד לשני במה שבאמת שמשעשע אותם. ילד קטן יכול לחשוב שליצנים הם מצחיקים בעוד שילד אחר יחשוב שהם מפחידים. נסו תעלולים שונים – עשו פרצופים, קולות מצחיקים, שמות מצחיקים לחפצים, הגזמה בפעולות, עשיית טעויות בכוונה, הפילו דברים, שחקו במשחק “קוקו”, שירו שירים – הכל עובד! כשתמצאו מה מצחיק את הילדים שלכם, תוכלו להכיר טוב יותר את חוש ההומור שלהם. קחו בחשבון שזה משתנה עם הזמן. מה שמצחיק את הילד שלכם היום עלול לא להצחיק אותם מחר.

  1. היו שובבים

הרבה פעמים בתור הורים תצטרכו למצוא את הילד שבתוככם. להיות רציני כל הזמן לא יוציא את השובבות שבילד שלכם. במקום, למדו להיות שובבים בעצמכם! הישארו במצב רוח קליל ונסו למצוא משהו טוב ומצחיק במצבים שונים. לא רק שזה יעזור לילד לפתח נקודת ראייה חיובית יותר על החיים, זה כנראה ישמח גם אתכם.

 

  1. צפו בסרטים מצחיקים

סרטים מצחיקים לילדים הם דוגמא מצוינת לחשיפה של הילדים לסוגי הומור שונים. ודאו שהסרט מתאים לגיל של הילדים – מה שמצחיק ילד בן 5 אולי לא יהיה מצחיק לילד בן 10. ילדים צעירים יותר בגיל הגן לרוב ילכו על הגזמה, הפתעה, אבסורד וקומדיה משוגעת, בעוד שילדים מבוגרים יותר יעריכו הומור מילולי, סיטואציות מחוכמות, בדיחות, משחקי מילים וחידות.

  1. קראו ספרים מצחיקים

בעוד שלצפות במשהו יכול להצחיק יותר, אל תזניחו קריאה של ספרים מצחיקים עם הילד! שיטה זו תעודד אותם יותר לדמיין מצבים מצחיקים ולנתח חילופי מילים שנונים, ותאפשר להם לא רק לפתח את חוש ההומור אלא גם את היצירתיות והדמיון.

  1. שתפו בדיחות וסיפורים מצחיקים

לכולנו יש את הסיפורים והבדיחות המצחיקים שלנו, או כאלה ששמענו מאנשים אחרים. אל תתביישו לשתף אותם עם הילדים! לא רק שזה (בתקווה) יצחיק את הילדים; זה גם יראה להם איזה חוש הומור יש לכם.

  1. הסבירו להם למה משהו מצחיק

הרבה אנשים מתביישים מלהסביר למישהו למה משהו מצחיק רק בגלל שזה הופך משהו לפחות מצחיק. עם זאת, חלק מההומור, כמה אירוני, מצריך רמה כלשהי של חשיבה שהילד שלכם עלול לא לקלוט בקלות. חלק מהסיטואציות הופכות מצחיקות בגלל שמצפים מכם לדעת משהו מראש. להסביר למה זה מצחיק יעזור להכיר לילד שלכם את סוג ההומור הזה, ועם קצת יותר חשיפה, יעזור לו להגיב בהומור בצורה יותר ספונטנית בפעם הבאה.

 

  1. צחקו על עצמכם

אל תפחדו לפעמים להשתמש בהומור עצמי בשביל להצחיק את הילד! זה בסדר להיות הקומיקאי האישי של הילד שלכם מדי פעם. לא רק שתצחיקו אותם, אלא גם תלמדו את הילד שלפעמים זה בסדר לקחת הכל בקלות.

 

אז בפעם הבאה… תחשבו איך אפשר להצחיק את הילדים שלכן וגם לגרום להם לפתח חוש הומור טוב יותר על הדרך!