כללי

מאוורר למחשב נייד

Laptop Cooling

שתפו למשפחה וחברים
שגם הם יוכלו להנות מקריאת הכתבה

הקדמה: במאמר זה אכתוב על מאווררים למחשב נייד ופתרונות קירור למחשבים ניידים. בתחום זה יש לי ניסיון אישי רב. מאז שעברתי למחשבים ניידים הבנתי את חשיבות הקירור. אחת הבעיות הראשונות שנתקלתי בהן היא כשל במאוורר הפנימי של המחשב. פנייה למעבדת מחשבים לא הועילה שכן אמרו לי שצריך להזמין את המאוורר מחו"ל ושאצטרך לחזור למעבדה ולהשאיר את הלפטופ שלי שם ליום או יומיים. מכיוון שזה המחשב היחיד שהיה לי בזמנו, והוא שימש אותי לעבודה, זה היה נראה לי כמעט בלתי אפשרי. כך גיליתי בהדרגה את המאווררים החיצוניים שניתן למקם בצידי המחשב, ומתחתיו. מאז המחשבים שלי עובדים בצורה חלקה יותר, מגיעים לביצועים טובים יותר, ופחות מתקלקלים.

בעיית ההתחממות במחשבים ניידים

מחשבים ניידים הם חלק חיוני מחיי היומיום שלנו, אך הם יכולים בקלות להתחמם יתר על המידה בשל גודלם הקומפקטי ויכולות הביצועים הגבוהות שלהם. התחממות יתר עלולה להוביל להפחתת הביצועים, קריסות מערכת ואפילו נזק קבוע לחומרה של המחשב הנייד. כדי למנוע בעיות אלו, פותחו פתרונות קירור למחשב נייד. במאמר זה, נחקור את הסוגים השונים של פתרונות קירור למחשב נייד, את היתרונות והחסרונות שלהם, ואת הגורמים שיש לקחת בחשבון בעת ​​בחירת הפתרון הטוב ביותר עבור המחשב הנייד שלך.

ישנם שלושה סוגים עיקריים של פתרונות קירור למחשב נייד: קירור אקטיבי, פסיבי וקירור היברידי. פתרונות קירור אקטיביים משתמשים במאווררים, גופי קירור ומערכות קירור נוזלי כדי לפזר חום מהמחשב הנייד (חייב להודות שסוג זה של קירור הוא די נדיר במחשבים ניידים, אבל קיימת כיום מגמה בקרב יצרני המחשבים לכלול אלמנטים של קירור נוזלי במחשבים שלהם).

פתרונות קירור פסיביים משתמשים בצינורות ומתכות להולכת חום, וברפידות תרמיות כדי לפלוט חום מהמחשב הנייד בנוסף לשימוש במאוורר למחשב נייד. פתרונות קירור היברידיים משלבים פתרונות קירור אקטיביים ופסיביים כאחד כדי להשיג ביצועי קירור מיטביים. פתרונות קירור אקטיביים יעילים בהורדת טמפרטורות ומשמשים לרוב במחשבים ניידים בעלי ביצועים גבוהים (ותג מחיר בהתאם).

מחשב נייד מבפנים

מספר גורמים חשובים לשקול בעת בחירת פתרון קירור למחשב נייד:

  • ביצועי קירור - עד כמה יעיל הפתרון בהורדת טמפרטורות המעבד ורכיבים אחרים. 
  • רעש - פתרונות אוורור אקטיביים יכולים להיות רועשים, בעוד פתרונות פסיביים שקטים יותר.
  • תאימות - האם פתרון הקירור נתמך על ידי המחשב הנייד שברשותך. 
  • מחיר - פתרונות קירור מתקדמים ויעילים יותר כרוכים בדרך כלל במחיר גבוה יותר.
  • ניידות - האם פתרון הקירור מוסיף משקל או נפח משמעותי למחשב הנייד.
  • אמינות - סיכוי נמוך יותר לתקלות וכשלים בפתרונות פסיביים לעומת אקטיביים. 
  • קלות שימוש - התקנה ותחזוקה קלים יותר של פתרונות פסיביים.

מה למדנו - סיכום הפוסט:

בחירת פתרון קירור אופטימלי למחשב נייד תלויה בצרכים ובדרישות הספציפיות שלכם. במקרה שלי לוח קירור המוצב מתחת ללפטופ פתר את בעיית ההתחממות והוריד עומסי עבודה שבדרך כלל מוטלים על מאוורר למחשב נייד. פתרונות היברידיים משלבים יתרונות של אקטיביים ופסיביים ולכן מומלצים לרוב. יש לשקול בחירה זו מול המחיר, הביצועים הנדרשים וגורמים נוספים עבור כל מחשב נייד.

תפריט נגישות אתר