זה יפתיע אותך: 10 הסברים למה זה חשוב לרקוד בזמן צירי לידה

לרקוד כל הדרך עד הלידה :)

לרקוד כל הדרך ללידה, טוב, אולי לא ממש ריקודים כמו במועדון, אבל תופתעי לשמוע שזה הרבה יותר בריא עבורך לזוז ולהסתובב בזמן הצירים והלידה, מאשר לשבת או לשכב על הגב. הנה 10 סיבות שבהחלט ישכנעו אותך להזיז את הישבן בזמן הלידה.

עם כמה שזה מפתה להתכרבל לתוך כדור כשמתחילים צירי הלידה, יש המון סיבות לקום ולזוז בזמן הלידה:

  1. זה מפחית כאבים

 

פעילות בסגנון ריקוד קליל במסדרונות בית החולים או נדנוד מצד לצד על כדור לידה, יכולה להיות הסחת דעת חשובה ויעילה. זה גם מאוד עוזר לשחרר התכווצויות שרירים. למעשה, כאבי הגב נעשים יותר גרועים אם בזמן הלידה את שוכבת על הגב’  כך מלמדים המחקרים האחרונים

 

  1. אולי תצטרכי פחות תרופות

 

בהמשך לסעיף 1: מחקר חדש בארה”ב גילה שנשים שעומדות בזמן הלידה מבקשות פחות משככי כאבים.

 

  1. זה מעצים

 

כשאת קשורה לכל האינפוזיות והמסכים, את עלולה להרגיש פגיעה, את לא אוהבת את זה, זה לא כיף, בטח לא בתור ראש משפחה חדשה. את יודעת מה כן כיף? לרקוד כאילו אף אחד (גם לא הרופאים והאחייות) לא רואה.

 

  1. כוח משיכה

 

כשאת כבר בשלב שהתינוק מת כבר לצאת ממך, זה חכם להיות זקופה. כח המשיכה עובד לטובתך. תחשבי על זה רגע, למה צריכה לשבת כשאת בשירותים למשל?

 

  1. להרחיב את הפתיחה

 

מסתבר שכאישה יולדת עומדת זקופה, היא עוזרת לראש התינוק ללחוץ יותר על צוואר הרחם, מה שיכול לעזור לך לזרז את תהליך הפתיחה.

 

  1. תוכלי לשמור על הגוף שלך שלם

 

אפיזיוטומיה, מילה שישר גורמת למיליון נשים הרות לשלב את רגליהן. אפשר למנוע זאת אם היולדת מזיזה את הגוף בזמן הלידה. למעשה, נשים שמשנות תנוחה מספר פעמים בזמן הלידה חוות הרבה פחות טראומות לידה- חתכים וקרעים.

 

  1. כולן עושות את זה!

 

זה לא שאת חייבת לעשות מה שכל אחת עושה , אבל זה די מרשים כשאת רואה שנשים ברוב המדינות מתפתחות בעולם, הופכות להיות יותר מודעות, ורבות מהן עומדות או מסתובבות כמה שהן רוצות בזמן הלידה.

 

  1. זה יכול לקצר את הלידה

 

כשאת שוכבת בזמן הלידה זה יכול להאיט את הלידה, לפי מחקר עדכני, נשים שעברו לידה בעמידה זקופה הצליחו לקצר את זמן הלידה בכמעט שעה!

 

 

  1. המומחים לגמרי מסכימים

 

ארגון  Cochran להריון ולידה, ארגון עולמי מכובד שחוקר את השיטות הלידה השונות טוען: מומלץ לתת לנשים בלידה לזוז ולהחליט לבד באיזה תונחה להיות.

 

  1. את מרחיבה את תעלת הלידה

 

כשאת מסתובבת, מתנענעת או רוקדת בזמן הלידה, עצמות האגן שלך גם זזות, וזה עוזר לתינוק שלך למצוא את הדרך הכי טובה לצאת דרך תעלת הלידה.

https://app.getresponse.com/site2/podium105?u=SXCDY&webforms_id=9210203