שבוע 11

שבוע 11 להריון – סימפטומים, טיפים ועוד

את קרובה לסיומו של השיש הראשון של ההיריון! הנה רשימה של דברים לחשוב עליהם.

 

אילו שינויים קורים בגוף שלך?

בעוד שהתינוק שלך גדל בצורה מהירה בתוך הרחם שלך, ייתכן ששינויים במראה שלך עדיין לא מגיעים. אמנם, נשים מסוימות שמות לב לשינויים בשיער וציפורניים כמו צמיחה מהירה יותר שלהם.

שינויים אלה נחשבים לנורמאליים בזמן ההיריון. רופאים לא בטוחים בדיוק למה זה קורה אבל בטוחים שזה קשור או להגברת מחזור הדם או לשינויים בהורמונים.
מה קורה לתינוק שלך?

ראשו של התינוק שווה לכמעט חצי מגובהו.  האצבעות והבהונות של התינוק נפרדו בשבוע ה-11 .  עורו של התינוק עדיין שקוף מאוד והעצמות מתחילות להתקשות.  האיברים החיצוניים כמעט סיימו להיבנות ובעוד כמה שבועות ייתכן שתוכלי לדעת את מינו של התינוק.

בנוסף, למרות שאת לא מרגישה את התינוק הוא מאוד פעיל.

כמה גדול התינוק?

גובהו 6.35 (CRL ) ושקל כ-14.17 גרמים.

 

מה כדאי לתכנן השבוע?

אם את סובלת מבחילות בוקר בזמן השבועות הראשונים האלה של ההיריון, ייתכן שירדת במשקל ולא עלית. אין צורך לחשוש; רוב הנשים רק עולות ב-1.3 -1.8 קילוגרמים בזמן השליש הראשון.

האוניברסיטה האמריקאית ל למיילדות וגניקולוגיה (ACOG ) אומרת שעלייה בריאה במשקל במהלך היריון היא 11.3-15.9 קילוגרמים. גלו עוד על עלייה במשקל כדי ללמוד בכמה כדאי לעלות.

טיפים לשיפור ההיריון

רוב הנשים ההרות  רוצות לשאול הרבה שאלות בנוגע לנסיעות בזמן ההיריון.  כל עוד לא נמצאו שום בעיות הנובעות מההיריון או חששות  מההיריון שלך, זה לרוב בטוח לנסוע  כל הזמן במהלך ההיריון.

הזמן האידיאלי לנסוע  הוא במהלך השליש השני של ההיריון. זה מכיוון שברוב המקרים  עברת את שלב בחילות הבוקר של השליש הראשון, וזה לפני השלבים המאוחרים של ההיריון  בהם קשה יותר לנוע.

טיפים לשותף

תמצאו זמן לקרוא ביחד ספר בנושא היריון  על בסיס קבוע. זה מאפשר לשותפה שלך  להבין שאתה מעוניין בהיריון. זה גם נותן לכם הזדמנות לשוחח על החששות וההתרגשויות שלכם אחד עם השנייה.