שבוע 14

שבוע 14 להריון – סימפטומים, טיפים ועוד

ברכותיי! התחלת את השליש השני של ההיריון. הנה רשימה של נקודות למחשבה  עבור השבוע הזה.

 

אילו שינויים עוברים על הגוף שלך?

בגדי היריון יכולים להיות הכרחיים בשלב הזה עבור נשים מסוימות, בעוד שאחרות יכולות לדחות  את הבלתי נמנע על ידי שאילת בגדים מהשותף שלהן  או שימוש ברצועות גומי  או סיכות בטיחות כדי להגדיל את אזור החגורה.  קיימות גם רצועות היריון שניתנות כדי לעזור בשינוי הרצועות שלך.

הצורה בה הגוף מגיב להיריון  תלויה באם את היית בהיריון לפני  ובכמה שהגוף שלך השתנה  בזמן ההריונות הקודמים. באופן כללי, הריונות לא ראשונים נוטים להרגיל את הגוף מהר יותר לתינוק הצומח,  ומאפשר לך להראות את ההיריון מוקדם יותר.

 

כמה גדול התינוק?

גובהו של התינוק הוא 10 סנטימטרים  ושוקל כ-0.5 קילוגרמים.

 

מה קורה עם התינוק?

התינוק ממשיך לגדול  בשלב הזה.  הזרועות של התינוק ימשיכו לצמוח  ויתאימו יותר בפרופורציה לגוף. הכבד מתחיל  להפיק מרה, בעוד שהטחול מתחיל ליצור  תאי דם אדומים.

ההתפתחות של מוחו של התינוק  מאפשרת לשרירי הפנים של התינוק  להתכווץ ובכך מאפשרת לו לשנות הבעות פנים. ייתכן אפילו שהתינוק שלכם מוצץ את האגודל שלו. בגלל שהתחלת את השליש השני שלך  וההתפתחות הכי קריטית  של התינוק הושלמה, הסיכוי לנפל יורד.

 

מה כדאי לתכנן לשבוע הזה?

ייתכן שאת מרגישה מצבי רוח עזים בשלב הזה של ההיריון. אל תדאגי,  שינויים במצבי רוח הם נפוצים במהלך היריון. ייתכן שאת מתרגשת  בנוגע להיריון, אבל גם ייתכן שאת מרגישה מתוחה ולחוצה.

ייתכן שאת שואלת את עצמך את השאלות באות:

-האם אהיה הורה טוב?

-איך אסתדר כלכלית?

-האם התינוק שלי יהיה בריא?

-האם אני מתכוננת לתינוק בצורה נכונה?

היריון הוא דבר משנה חיים מלא במגוון שינויים פיסיים ומנטאליים. תקלי על עצמך, וקחי צעד קטן כל פעם. תדאגי לטפל בעצמך, ותמצאי דרכים טובות להתמודד עם לחץ.

 

טיפים לשיפור ההיריון

ייתכן ששמת לב לשומות בפעם הראשונה בחייך.  או ששמת לב לכך ששומות שכבר היו מתחילות להשתנות במהלך ההיריון. בעוד שייתכן שהשינויים האלה קשורים להיריון, עדיין רצוי לבדוק את השומות או שיוניים בהן עם הרופא, במיוחד אם הן נראות בצורה מוזרה או צבע מוזר.

 

טיפים עבור השותף

במהלך הזמן הזה בהיריון, נשים רבות מתקשות עם תחושת עייפות רוב הזמן. ייתכן שהשותפה שלך זקוקה למנוחה  כשהיא תחזור הביתה מסידורים או עבודה. אם יש לכם ילדים בבית, שחק איתם כך שלה יהיה זמן לנמנם.

היא תשמח מאוד מהמחווה. אם אתה באמת רוצה לשמח אותה, תפתיע אותה עם ארוחת ערב מוכנה כשהיא תתעורר.