שבוע 30

שבוע 30 להריון – סימפטומים, טיפים ועוד

נשארו רק 10 שבועות את הלידה. עד אז את יכולה לצפות לכמה מהדברים הבאים.

אילו שינויים עוברים בגוף שלך?

ייתכן שאת מתחילה להבחין  בכך שאת מתחילה להתעייף במהירות בשלב הזה של ההיריון. זה נכון במיוחד אם את חווה קשיים  לישון. יש נשים שמתנסות  בתנוחות  שונות במיטה  כדי לישון בקלות יותר.  אם את סובלת מנדודי שינה,  המצב  מחמיר, עדיף להתייעץ עם הרופא  המיילד שלך.  בזמן השליש שלישי, את יכולה להרגיש בשינויים במצב הרוח.   ייתכן גם שחווית  זאת בתחילת ההיריון.

בנוסף,  הגוף של מפיק מספר הורמונים שיכולים לגרום למפרקים שלך להרגיש קלילים יותר. זה יכול להוביל לגדילה של כפות הרגליים שלך. היו נשים שחוו עלייה במידה שלמה בכפות הרגליים. ברוב המקרים, מדובר בשינוי קבוע.

כמה גדול התינוק שלך?

גובהו כ-28.5 סנטימטרים ומשקלו כ-1.4 ק”ג.

מה קורה לתינוק שלך?

ככל שהתינוק שלך מתבגר,  הוא ייקח יותר מקום ברחם שלך.  ייתכן שתרגישי שלגופך אין מספיק מקום להכיל את התינוק שלך, אבל המצב מפוצה בכך שהרחם שלך יתרחב מתחת לצלעות שלך.

העיניים של התינוק שלך מתבגרות, והוא ממצליח להבדיל בין  אור לחושך. לאחר הלידה,  רוב הזמן עיניהם של התינוקות סגורות. זה נורמאלי לחלוטין. לתינוקות חדשים יש את היכולת להתמקד  בצורות במרחק של כמה סנטימטרים מפרצופם. בעוד שראייה נורמאלית היא 6\6 , ראייתו של תינוק מולד היא 120\6.

מה כדאי לתכנן השבוע?

נשארו כעשרה שבועות להיריון שלך. עכשיו הגיע הזמן להתחיל לחשוב על צורות חדשות של  הרגעות כאבים שיתאפשרו לך  בזמן הלידה.  לא רק שרצוי שתדברי עם הרופא המיילד שלך על הנושא,  אבל גם כדאי שתחקרי את הטכניקות כדי שתוכלי להחליט החלטה מושכלת.

האפשרויות הבאות הן כמה מהניתנות לך:

-לידה טבעית- כוללת את שיטת אלכסנדר, שיטת בראדלי,   היפנוזה, למאז  ולידה מימית.

-הרדמה מקומית-  כוללת  הרדמה פודנדית, הרדמת עמוד השדרה, ואפידורל.

הרדמה כללית-  לא נעשית לרוב בלידה בגלל  אובדן יכולת לחוש והכרה.

-סמים- משומשים רבות בלידות  בהן השנים מחפשות דרכים פחות טורדניות להרגעת הכאבים, המטרה של הסמים היא להפחית את החרדה ולעזור לאישה להתמודד עם הצירים.

-נשימה בדפוס-  מדובר בטכניקות שונות של נשימה בקצב אחיד ועומקים ספציפיים כדי להישאר רגועה יותר.

-טכניקות הרגעה עבור הלידה- משומשות  כתוסף לכל האפשרויות למעלה כדי לשלב את כל החושים.

טיפים לשיפור ההיריון

נשים רבות  בשלב הזה של ההיריון  מעידות על מספר עולה של כאבי גב. זה קשור לעלייה במשקל ולצמיחה של התינוק. אם את חווה כאבי גב,  ייתכן שכדאי שתבחני מחדש את העמידה שלך. עמידה נכונה יכולה להקל  על  הגב שלך. זה יכול לדרוש מעט מאמץ  כדי לשנות את הרגלי העמידה שלך, אבל זה יעזור להפחית את כאבי הגב שלך.

טיפים לשותף

השותפה שלך הייתה אמורה להרגיש את תנועות התינוק כמה זמן מה בשלב הזה. בשבוע ה-30  גם אתה יכול להרגיש את תנועות התינוק. תקדיש מעט זמן להניח את ידך על הבטן של השותפה שלך כדי להרגיש את התינוק שלך נע. לחלוק את הרגעים האלה לא רק יעזור לקשר שלך עם התינוק שלך, אבל גם יועיל לך לבלות יותר זמן עם השותפה שלך.