שבוע 31

שבוע 31 להריון – סימפטומים, טיפים ועוד

בשבוע ה-31, את מתקרבת יותר לפגישה שלך עם התינוק שלך. הנה מה שאת יכולה לצפות לו השבוע.

אילו שינויים עוברים בגוף שלך?

ייתכן ששמת לב  לחומר במרקם של קרם בצבע צהבהב על השדיים שלך. החומר הזה נקרא חלב בוסר. חלב בוסר הוא השלב הראשון של חלב אם במופק במהלך ההיריון  וממשיך לכמה ימים לאחר הלידה.

הוא הרבה יותר סמיך מחלב אם שמופק מאוחר יותר במהלך ההנקה. לא כל הנשים מפיקות חלב בוסר, אבל התופעה נחשבת נורמאלית.

ייתכן ששמת לב שהדליפות קורות רק בזמנים מסוימים במהלך היום. אם את חווה דליפות במהלך היום, ייתכן שכדאי לך להשקיע בכמה רפידות  הנקה יכולות להיות מונחות על השדיים שלך כדי לשאוב את חלב הבוסר.

הרבה נשים מתחילות לחוות צירי ברקסטון-היקס  בזמן השבועות האחרונים של ההיריון. צירי ברקסטון-היקס יכולים להתחיל אפילו בשליש השני, אמנם, הם יותר נפוצים במהלך השליש השלישי.

שרירי הרחם שלך  נצמדים למשך של 30 עד 60 שניות או אפילו עד ל2דקות. צירי ברקסטון-היקס ידועים גם בתור צירי אימון בגלל שהם מכינים את הגוף שלך לדבר האמתי, והם הזדמנות מעולה להתאמן על הנשימה שלך  שאת לומדת בשיעורי הלידה שלך.

כמה גדול התינוק שלך?

התינוק שלך ממשיך לגבוה ממש מעל 39.4 סנטימטרים  והוא שוקל בין 1.6 ל1.8 קילוגרמים.

מה קורה לתינוק שלך?

התינוק שלך ממשיך לפתח שכבת שומן מתחת לעור שלו. זה נותן לתינוק שלך מראה שיותר מזכיר תינוק מולד. במהלך השבועות הקרובים, התינוק שלך עומד להשמין אפילו יותר.

תזכרי שהגודל הממוצע שלך תינוק מולד הוא כ-3.4 קילוגרמים בגובה של 48.3-53.3 סנטימטרים.

 

 

מה כדאי לתכנן השבוע?

האם החלטת אם את עומדת להניק או להאכיל מבקבוק? קיימים יתרונות וחסרונות לכל אפשרות. לעשות מחקר על האפשרויות שלך יעזור לך להחליט את מה שיעזור לתינוק שלך ביותר.

טיפים לשיפור ההיריון

לצערנו, טחורים הם דבר יחסית נפוץ בהיריון.  טחורים הם וורידי פי הטבעת ש”נבלעים” וברוב המקרים הם כואבים.  התופעה היא נפוצה במיוחד בשליש השלישי שלך.

הטחורים קשורים מאוד לעצירות. עצירות בשילוב עם הלחץ על פי הטבעת שלך  וחיץ הנקבים שלך  הוא הסיבה העיקרית שנשים חוות טחורים.

 

עמידה ממושכת וגיל גבוה ללידה  יכולים גם להיות גורמים לטחורים. החדשות הטובות הן שלרוב המצב משתפר לאחר הלידה. בינתיים, קיימות מספר אפשרויות שניתן לנסות:

-תפזרי אבקת סודה (יבשה או רטובה) על האזור שבו נמצאים הטחורים.

-תתקלחי במים חמים המעורבבים עם אבקת סודה.

-תשתמשי באילסר או בלימונדה כדי להפחית התנפחות או דימום.

-השתמשי בעשבים במקלחת.

-השתמשי ברפידות טאק.

הדרך הטובה ביותר להימנע מטחורים היא להימנע מעצירות. תמיד תבדקי עם הרופא המיילד שלך לפני שאת צורכת תרופות כלשהן עבור הבעיה הזו.

טיפים לשותף

להיות הורה היא אחריות גדולה, וייתכן  שהרבה רגשות עוברים בראשך כמו חרדה. אמנם,  היא יכולה להיות מופחתת מהידיעה שאתה והשותפה שלך  מוכנים למקרי חירום.

תסתכל על שיעורי החייאת ילדים  ועזרה ראשונה. תבדוק את מרכזי הקהילה המקומיים  או דבר עם הרופא המיילד של השותפה שלך כדי לדעת איפה ניתן למצוא כאלה.