שבוע 35

שבוע 35 להריון – סימפטומים, טיפים ועוד

את בהיריון למשך 35 שבועות, ואת כבר כמעט שם! הנה מה שאת יכולה לצפות לו השבוע.

אילו שינויים עוברים בגוף שלך?

המרחק בין החלק העליון של הרחם שלך לטבור שלך הוא בערך 15.2 סנטימטרים. בשלב הזה, העלייה במשקל שלך אמורה להיות בין 10.9 ל-13.2 ק”ג (אם יש לך חשש בנוגע לעלייה במשקל  או גובה הרחם, תתייעצי עם הרופא המיילד שלך).

אם את מרגישה קוצר נשימה, זה כנראה בגלל שהרחם נמצא מתחת לצלעות שלך, דבר המקשה על הנשימה שלך. לקראת הסוף של ההיריון שלך, התינוק שלך ייפול, דבר הנקרא  “ההבהרה”.

התינוק יתמקם עמוק יותר באגן שלך, דבר שיקל על הסרעפת שלך. בעוד שהבהרה יכולה לעזור לך לא להרגיש להתקשות לנשום, היא יכולה להפעיל לחץ על השלפוחית שלך, דבר שיוביל ליותר טיולים לשירותים.

כמה גדול התינוק שלך?

התינוק שלך ממשיך לגדול וגדלו כנראה בין 43.2 ל45.7 סנטימטרים והוא שוקל בין 2.5 ל-2.7 ק”ג.

מה קורה לתינוק שלך?

רוב הצמיחה של התינוק שלך הסתיימה ב-35 השבועות האחרונים. הכליות של התינוק שלך מוכנות, והכבד מתחיל לעכל פסולת.

בגלל שהתינוק שלך צמח כל כך, ייתכן שתשימי לב לשינויים בתנועות שלו בגלל שיש פחות מקום לזוז בו. אמנם, זה לא אומר שלא תרגישי את התינוק זז. דפוסי הבעיטות של התינוק שלך אמורים להישאר זהים.

מה כדאי לתכנן השבוע?

בין השבוע ה-35 לשבוע ה-36  הרופא המיילד שלך כנראה  יתחיל להתראות איתך על בסיס שבועי עד הלידה.  ייתכן גם שהרופא  יבקש שתתחילי לספור את התנועות של התינוק שלך אם לא התחלת עד עכשיו.

הקולג’ האמריקאי  למיילדים וגניקולוגים (ACOG ) מציע לספור כמה פעמים  לוקח לך להרגיש 10 בעיטות, פרפורים, הצלפות או גלגולים.

קחי בחשבון את הדברים הבאים בזמן הספירה:

-הדבר הרצוי הוא שתרגישי לפחות 10  תנועות במשך  שעתיים.

-תשמשי במחברת או טבלת “ספירת בעיטות”  כדי לתעד תנועות.

-אם אינך מרגישה מספיק תנועות, צרי קשר עם הרופא המיילד שלך.

-אם את שמה לב שירידה משמעותית בכמות הבעיטות של התינוק לאורך כמה ימים, צרי קשר עם הרופא המיילד שלך.

טיפים לשיפור ההיריון

אם זאת שהלידה של התינוק שלך במרחק של כמה שבועות, כדאי לך להתחיל לחפש רופא ילדים. תדברי עם המיילד\גניקולוג שלך, המשפחה שלך, וחברים  על מנת לחפש המלצות לרופא ילדים באזור.

זה זמן טוב לשאול בנוגע למדיניות  בבית בנוגע לשיחות  טלפון ליליות, קווי אחות, חיסונים, חוקים בנוגע   להרשמה ופספוס של פגישה.

 

טיפים לשותף

כמה מעורב אתה רוצה להיות בלידה של התינוק שלך? תדבר על כל האפשרויות עם השותפה שלך  ועם  הרופא המיילד שלה.  האם הם ירשו לך לחתוך את חבל הטבור או לתעד את הלידה?

רוצי למצוא תשובות לשאלות האלה מראש. זה מאפשר להכנות להיעשות.