שבוע 37

שבוע 37 להריון – סימפטומים, טיפים ועוד

את עכשיו במרחק של פחות מחודש ללידה שלך! תמשיכי לקרוא לעוד מידע לשבוע ה-37.

אילו שינויים עוברים בגוף שלך?

אם מדדת את הרחם שלך במהלך ההיריון, ייתכן ששמת לב לכמה שינויים בין כל שבוע בשלב הזה. רוב הסיכויים שלא הרגשת בעלייה משמעותית במשקל מהשלב הזה.

העלייה הכוללת במשקל שלך אמורה להיות בין 11.3 ל-15.9 קילוגרמים.

כמות מי השפיר מתחילה לדעוך. צירי ברקסטון-היקס גם אמורים לקרות בתכיפות. ככל שהגוף שלך  מתחיל להתכונן ללידה, הרחם שלך יתחיל להתרחב.

את גם תוציאי מגופך את הפקק הרירי, שמנע מהרחם שלך להיפתח כדי למנוע מחיידקים להיכנס במהלך ההיריון.  הוצאת הפקק הרירי  היא סימן לכך שהרחם שלך מתרחב, ושהגוף שלך מתכונן ללידה.

לידה יכולה להתחיל שעות, ימים ואפילו שבועות לאחר שהרחם מתחיל להתרחב.

כמה גדול התינוק שלך?

גובהו של התינוק הוא כנראה כ-45.7 ומשקלו 2.7-3.2 ק”ג.

מה קורה לתינוק שלך?

למרות שמסוף השבוע הזה התינוק שלך  “גמור”, אבל עדיין עדיף שיישאר ברחם. אם התינוק שלך לא בתנוחה הנכונה, כדאי לך לדבר עם הרופא המיילד שלך והשותף שלך בנוגע לאפשרויות השונות שנתונות לך.

קיימות מספר שיטות לעזור לתינוקות לשנות תנוחה, ביניהן שיטות  טבעיות ורפואיות. עבור עוד מידע בנוגע למצג העכוז ושינוי תנוחת הילד שלך, בבקשה תבדקי  “לידות עכוז”.

מה כדאי לתכנן השבוע?

את אמורה להיות בשלבי סיום של שיעורי הלידה שלך ולטפל בכל הסידורים  לתינוק שלך.  תוודאי שהתיקים שלך ארוזים, ואולי כדאי שתתאמני לנסוע לנהוג לבית החולים  רק כדי להיות בטוחה.

טיפים לשיפור ההיריון

בעיקר הדבר שאת עושה עכשיו הוא לחכות. אמנם, העובדה שאת יודעת מתי היום מגיע, לא אומר שאת לא יכולה להתכונן עכשיו.

אם קיימים סידורים אחרונים כלשהם שצריכים להיעשות, עכשיו זמן טוב לגמור אותם. נשים רבות מעדיפות לוודא שכל התכנונים כשורה, כולל ניקוי הבית או הדירה.

כשאת חוזרת לבית שלך עם התינוק, החיים יכולים להרגיש כאוטיים. כדי להתארגן בצורה טובה יותר לשינוי הזה, רעיון טוב יכול להיות  אספקה של תפריטים של אוכל מוזמן כדי שתהיה לך ארוחת ערב מוכנה בביתך.

יכול להיות שאת אוהבת לבשל ואת יכולה להכין כמה ארוחות מראש שניתן להקפיא אותן ולאכול אותן כשהתינוק יגיע הביתה.

טיפים לשותף

האם קיימת דרך כלשהי שבה אתה יכול לעזור לה במשהו?

האם היא ביקשה ממך פעם אחר פעם לבנות את העריסה?

ייתכן שקיימת מטלה ביתית אחרת שהיא הייתה רוצה שתעשה או שהיא צריכה עזרה בה.

או ייתכן שעשית עבודה טובה   בטפל ברשימת המטלות שלה, וכל מה שאתה צריך לעשות הוא לקחת אותה ל”דייט” אחרון לפני שהתינוק שלכם מגיע.