שבוע 38

שבוע 38 להריון – סימפטומים, טיפים ועוד

נשארו רק שבועיים להיריון שלך, אז תנסי לשבת וליהנות מהימים האלה.

אילו שינויים עוברים בגוף שלך?

בשלב הזה, ייתכן שאת מרגישה נפיחות בכפות הרגליים שלך. זה יכול להיות חלק נורמאלי בהיריון שלך, במיוחד לקראת הסוף. אמנם, אם את חווה נפיחות חמורה או פתאומית בכפות הידיים שלך, פנים, כפות רגליים ואו קרסוליים, כדאי לך ליצור קשר עם הרופא המיילד שלך.

זה יכול להיות  סימן לכך שאת  מפתחת מחלה שנקראת “היפרטנסיה שנובעת מהיריון” (PIH ), דבר שגם נקרא רעלת היריון.

כמה גדול התינוק שלך?

גדלי התינוקות מגוונים ושנים במהלך ההיריון, אבל כנראה גובהו הוא בין  43.2 ל-50.8 סנטימטרים  ומשקלו בין 2.8 ל-3.4 קילוגרמים.

מה קורה לתינוק שלך?

התינוק שלך ממשיך לגדול, אבל רוב האיברים שלו  בוגרים ופועלים לחלוטין. יוצאי הדופן היחידים הם המוח והריאות של התינוק. שני האיברים האלה יכולים לתפקד מחוץ לרחם, אבל עדיין ממשיכים להתפתח לאחר הלידה.

ייתכן שאת תוהה איך יראה התינוק שלך. ייתכן שאת רוצה שתינוק יקבל את השיער של דודה  אלה, או את העיניים של  החומות של בעלך.

כנראה שלא תוכלי לראות מיד  מה יהיה צבע העיניים של התינוק שלך אלא אם כן הן חומות. אם הן חומות, קיים סיכוי טוב שהן יישארו בצבע כזה.

אמנם, אם העיניים של התינוק אפורות או כחולות, ייתכן שהן יהפכו להיות ירוקות, בצבע אגוז או חומות.  לרוב זה קורה כשהתינוק שלך יהיה בגיל תשעה חודשים.

מה כדאי לתכנן השבוע?

הרופא המיילד שלך ירצה לדבר על הנושאים הבאים אם לא דיבר איתך עליהם בעבר:

-למי להתקשר אם את סבורה שאת בהיריון ומתי ההתקשרות צריכה להיעשות.

– סיום הלידה המוקדמת בבית.

-היפרטנסיה הנובעת מלידה  (PIH ).

-סכרת היריון.

-אנמיה.

– פיגור גדילה תוך רחמי

– תנוחת העכוז

טיפים לשיפור ההיריון

אם הרופא המיילד שלך חושב שהתינוק שלך בתנוחת עכוז, ייתכן שאת זקוקה לעוד סונוגרם לווידוא. זה יכול להעניק לך מבט אחרון בתינוק שלך לפני הלידה.

נשים מסוימות עוברות  בדיקות חוסר-לחץ במהלך השבועות האחרונים של ההיריון. בדיקת חוסר-לחץ יכולה להיבצע במשרד של הרופא המיילד שלך או בבית החולים.

יבקשו ממך להישכב, ומסך רחמי יחובר לבטן שלך. את תלחצי על כפתור בכל פעם  שתרגישי בעיטה, והמסך יציג את הדופק של התינוק שלך.

בעוד שמבדיקות כאלה יכולות להיות מציפות, הן יכולות  לספק הזדמנות להיקשר לתינוק שלך. אימהות רבות נהנות מהזמן הזה בגלל שהן יכולות לשמוע את הדופק של התינוק.

טיפים לשותף

האם ארזת את התיק שלך ללידה? אם לא,  כדאי שתלך לטפל בסידורים האלה עכשיו בגלל שהתינוק שלך יכול להגיע בכל רגע. אבות רבים אוהבים לקנות מתנה לילד החדש שלהם. זה יכול להיות צעצוע, כדורגל, בובה, ספר או חיה  מפוחלצת.

אם אתה מתכנן את זה, אולי כדאי שתארוז את זה  בתיק שלך. ייתכן גם שאתה רוצה לחשוב על לקנות לשותפה שלך מתנה. זו יכולה להיות דרך נהדרת להזכיר לה כמה שאתה אוהב אותה ומעריך אותה.
תזכור שאלה לא חייבות להיות מתנות מופרזות או יקרות, רק משהו שמראה שאכפת לך.