שבוע 39

שבוע 39 להריון – סימפטומים, טיפים ועוד

בשבוע ה-39 שלך, רוב הסיכויים שלא חווית שינויים במהלך השבועיים האחרונים. כנראה לא עלית במשקל, אבל כמה שינויים מתרחשים.

אילו שינויים קורים בגוף שלך?

ככל שאת מתקרבת יותר לסוף ההיריון שלך, הנרתיק שלך יתרחב. התרחבות היא התהליך  בו הנרתיק מתכונן ללידה. אחרי שהתינוק שלך עובר את האגן שלך, הוא ירד בהדרגה לנרתיק שלך.

הנרתיק שלך יתרכך, יתקצר ויהיה צר יותר. את יכולה לשמוע את הרופא שלך משתמש במושגים כמו “קריעה נרתיקית” או “קיצור נרתיקי”, ושניהם פונים להתרחבות.

כמה גדול התינוק שלך?

גובהו של התינוק בין 45.7 ל-52 סנטימטרים ומשקלו בין 2.9 ל-3.6 ק”ג.

מה קורה לתינוק שלך?

התינוק שלך ממשיך לפתח  שומן מתחת לעור. זהו חלק חשוב ביכולת של התינוק שלך להסדיר טמפרטורת גוף. התינוק שלך גם מתחיל ליצור תאי עור חדשים כדי להחליף את הישנים.

מה כדאי לתכנן השבוע?

בכנות, בשלב הזה הדבר החשוב שכדאי לתכנן הוא להישאר רגועה. בין אם זה התינוק הראשון שלך או הרביעי,  החיים שלך לא יהיו אותו הדבר לאחר התינוק שלך. אז קחי קצת זמן לעצמך, השותף שלך, והמשפחה שלך.

טיפים לשיפור ההיריון

למרות שאת תלדי בזמן הקרוב, תמשיכי לעקוב אחר התנועות של התינוק שלך. רופאים רבים היו רוצים שתמשיכי לספור את הבעיטות של התינוק שלך כפי שצוין בשבוע ה-35.

ייתכן שקנית  או שניתנו מתנות לך ולתינוק שלך. ייתכן שכדאי לך לחכות לפני שאת מורידה את התגיות מהדברים האלה.  יכול להיות שחלק מהדברים האלה לא במידה הנכונה, הצבע הנכון, או אפילו למגדר הלא נכון. בכך שאץ משאירה תגיות, את חוסכת לעצמך צרות רבות.

טיפים לשותף

תתחיל לדבר  עם השותפה שלך על מי שאתה רוצה שיהיה נוכח בלידה של התינוק שלך. האם אתם רוצים להיות לבד, או שאתם רוצים להיות מוקפים בחברים? עכשיו הוא זמן טוב לענות על השאלה הזו.

זה נותן לכם זמן  לארגן סידורים הכרחיים.