שבוע 4

שבוע 4 להריון – סימפטומים, טיפים ועוד4

ברכות!  השבוע הרביעי עד השביעי הוא הזמן בו אישה מגלה שהיא בהיריון.   מאגר המידע  השבועי הזה  ידאג לכך שתהיי מעודכנת  למה שיש לצפות בהיריון. אם רק גילית שאתה בהיריון,  אולי כדאי שתקראי את השבועות 1-3.

 

איך נמדד ההיריון?

ברוב הפעמים קיים בלבול רב כאשר מדובר בדרך בה היריון נמדד. בגלל שרוב הנשים לא יודעות מתי ההתעברות קורת (בגלל שקשה להבין מתי בדיוק ביוץ קורה), היריון תמיד נקבע לפי היום הראשון של הוסת האחרונה  (LMP ).

בהנחה שההיריון נמדד בצורה הזו, ההיריון ימשיך  בסביבות 40 שבועות. עבור עוד מידע על איך נמדד היריון, בבקשה תראו את המידע שלנו על חישוב התאריכים שלך.

אילו שינויים עוברים בגוף שלך?

ייתכן שאת מתחילה לחוש בכמה תסמיני היריון  כמו עדינות השדיים, כאבי ראש, כאבי גב תחתון ובחילה. זה חשוב לדעת שהרבה תסמיני היריון מוקדם דומים לתסמינים שאת מרגישה לפני ווסת.

ייתכן שנשים מסוימות לא חוות  תסמיני היריון   חוץ מווסת מאוחרת או לא סדירה.  אם את לא בטוחה שהתעברת , אז את יכולה לעבור בדיקת היריון. זוהי התקופה המוקדמת ביותר בה ניתן לבדוק היריון מהבית בעזרת ערכת בדיקה ביתית.

 

מה קורה לתינוק שלך?

קיימות שלוש שכבות לתינוק שלך- האקטודרם, המסודרם והאנדודרם.  אלה הן שלושת השכבות שבסופו של דבר יהפכו לרקמות והאיברים של התינוק.  האקטודרם תהפוך  למערכת העצבים (כולל המוח), העור, השיער, הציפורניים, בלוטות החלב, בלוטות הזיעה, וזגוגית השן.

המסודרם תהפוך ללב, מערכת הדם, השלד, רקמות החיבור, הדם, מערכת הרבייה והשרירים.  האנדודרם יהיה הבית לריאות ויתפתח לבטנה של מערכת העיכול, הכבד, בלוטות התריס והלבלב.

 

כמה גדול התינוק שלך?

התינוק קטן מאוד בשלב הזה  וגובהו הוא בערך 1.98 מילימטרים.

 

מה כדאי לתכנן השבוע?

אם הווסת מאחרת או שיש לך ווסת לא סדירה, ייתכן שכדאי לך לנסות בדיקת היריון ביתית. אם התשובה היא חיובית, את יכולה לנסות לקבוע תור אצל  הרופא שלך, למרות שרבים מהרופאים  מעדיפים לחכות עד השבוע ה-8 עד ה-12 של ההיריון.

אם הבדיקה שלך שלילית והווסת שלך מאחרת, אז כדאי לך לחכות עוד שבוע לפני שאת בודקת שוב. נשים מסוימות מחכות 2 עד 3 שבועות  של איחור בווסת לפני שהן יוצרות כמות סבירה  של הורמון  ההיריון.

כדאי לך גם להתחיל לחפש רופא  ולהחליט  איפה תלדי את התינוק. רופאים ומיילדים  רבים ירשו לך לארגן פגישה כך שתוכלי לפגוש אותם  ולשאול שאלות לפני שאת מחליטה אם הם יהפכו לרופא שלך. עבור עוד מידע על חיפוש רופא  בדקי את המידע שלנו בנושא בחירות לידה.

 

טיפים עבור שיפור ההיריון שלך

אם לא התחלת  בשגרת התעמלות, תבדקי אצל  הרופא שלך  לראות מה הוא ממליץ. אפילו אם יש לך שגרה, ייתכן שכדאי לקרוא על התעמלות בזמן היריון.

בדקי את המידע שלנו בנושא:

-הנחיות התעמלות בזמן היריון

-השפעות ההתעמלות  בזמן ההיריון

-תרגילי ההתעמלות המומלצים

-סימני אזהרה בנוגע להתעמלות

שבוע 4 להריון

כדאי לך גם להיות זהירה בנוגע לתרופות השונות שאת צורכת בזמן היריון. רצוי שתבדקי עם הרופא שלך  לפני שאת לוקחת איזשהן תרופות  מרשם.

כדאי שוויטמין טרום הלידה שאת צורכת יכלול לפחות 400 מיקרוגרמים של  חומצה פלית. וויטמיני טרום לידה מכילים ברוב המקרים 800 מיקרוגרמים עד 1000 מיקרוגרמים של חומצה פולית  וגם בהם כמות גדולה של ברזל. זה חשוב

גם לך וגם לתינוק שלך.

טיפים עבור השותף של האם

תמשיך להיות פתוח איתה בנוגע לפחדים שלך וההתרגשות שלך בנוגע להיותה בהיריון. דבר איתה על הזמן בו אתה רוצה לבשר על ההיריון לחבריך ולמשפחתיך.