שבוע 5

שבוע 5 להריון – סימפטומים, טיפים ועוד

ברכות!  השבוע הרביעי עד השביעי הוא הזמן בו אישה מגלה שהיא בהיריון.

מאגר המידע  השבועי הזה  ידאג לכך שתהיי מעודכנת  למה שיש לצפות בהיריון. אם רק גילית שאתה בהיריון,  אולי כדאי שתקראי את השבועות 1-4.

 

איך נמדד היריון?

ברוב הפעמים קיים בלבול רב כאשר מדובר בדרך בה היריון נמדד. בגלל שרוב הנשים לא יודעות מתי ההתעברות קורת (בגלל שקשה להבין מתי בדיוק ביוץ קורה), היריון תמיד נקבע לפי היום הראשון של הוסת האחרונה  (LMP ).

בהנחה שההיריון נמדד בצורה הזו, ההיריון ימשיך  בסביבות 40 שבועות. עבור עוד מידע על איך נמדד היריון, בבקשה תראו את המידע שלנו על חישוב התאריכים שלך.

אילו שינויים עוברים בגוף שלך?

ייתכן שאת מתחילה לחוש בכמה תסמיני היריון  כמו עדינות השדיים, כאבי ראש, כאבי גב תחתון ובחילה. זה חשוב לדעת שהרבה תסמיני היריון מוקדם דומים לתסמינים שאת מרגישה לפני ווסת.

ייתכן שנשים מסוימות לא חוות  תסמיני היריון   חוץ מווסת מאוחרת או לא סדירה.  אם את לא בטוחה שהתעברת, אז את יכולה לעבור בדיקת היריון. זוהי התקופה המוקדמת ביותר בה ניתן לבדוק היריון מהבית בעזרת ערכת בדיקה ביתית.

 

אילו שינויים עוברים בגוף שלך?

כנראה שלא קיימים שום שינויים  הנראים לאנשים סביבך בתקופה הזו. ייתכן שאת מתחילה לחוש בעוד תסמיני היריון  כמו בחילת בוקר.  בסביבות 50% מנשים בהיריון סובלות מבחילות בוקר.

לרוב, בחילות בוקר מתחילות בשבוע השישי, אבל לא מוקדם מדי  להתחיל להתכונן  למה שתצטרכי להתמודד איתו. ניתן לחוש בבחילות  בבקרים, במהלך היום או אפילו בערב.

עבור דרכים להתמודד עם בחילה שנלוות להיריון מוקדם, קראי את הטיפים שלנו בנושא לשרוד בחילות בוקר.

אם בחילות הבוקר כל כך חמורות שאת מקיאה כל היום ולא יכולה לעצור, תתייעצי עם הרופא שלך בנוגע לאפשרות שאת סובלת מהיפרמסיס גרבידריום.

מה קורה לתינוק שלך?

התינוק שלך נראה יותר כמו ראשן מתינוק עכשיו. הלב של התינוק שלך מתחיל לפעום  בקצב יציב. והמבנים שיהפכו להיות העיניים והאוזניים שלו נוצרים. גם שלד העובר מתחיל להיבנות.

 

כמה גדול התינוק שלך?

התינוק שלך עדיין קטן מאוד, גובהו בערך  באורך של 3 מילימטרים. בזמן הזה, גובהו של התינוק שלך מחושב מכתר ראשו ועד האחוריים שלו  (CRL ) . מדידת הCRL נהוגה עד השבוע ה-20  בו  גובהו יתחיל להיות מחושב מכתר ראשו עד העקב שלו (CHL ) .

מה כדאי לתכנן לשבוע הזה?

אם עוד לא קבעת  פגישה עבור בדיקת ההיריון שלך, אז כדאי לך לעשות את זה. אם את עדיין מראיינת רופאים ואו מיילדים.  אז רצוי שתצמצמי אפשרויות בנוגע לבחירת הרופא שלך.

טיפים עבור שיפור ההיריון:שבוע 5 להריון

ייתכן שאת תוהה מה המשקל שאת צפויה לעלות: אז ההמוצע הוא  מ- 11.3 עד 15.9 קילוגרמים בזמן היריון עבור נשים ששוקלות  כרגיל בזמן ההתעברות.

נשים עם חוסר משקל  אמורות לעלות 15.4 קילוגרמים  בעוד שנשים עם עודף משקל אמורות לעלות 9 קילוגרמים. עבור עוד מידע בדקי את המידע שלנו בנושא  העלאת משקל בהיריון.

טיפים עבור השותף

תנסה לעזור  במטלות בית שאתה מתבקש. זה יכול להיות פשוט כמו שאיבת אבק, הוצאת זבל או שטיפה של כלים.