שבוע 6

שבוע 6 להריון – סימפטומים, טיפים ועוד

ברכות!  השבוע הרביעי עד השביעי הוא הזמן בו אישה מגלה שהיא בהיריון. 

מאגר המידע  השבועי הזה  ידאג לכך שתהיי מעודכנת  למה שיש לצפות בהיריון. אם רק גילית שאתה בהיריון,  אולי כדאי שתקראי את המידע על השבועות הקודמים.

 

אילו שינויים קוראים בגוף שלך?

נשים הרות מסוימות יכולות לשים לב לכך שעלו כמה קילוגרמים בשלב הזה, בעוד שייתכן שחלק  ירדו במשקל. ייתכן שאת שמה לב לשינויים בחזה שלך כמו עדינות השדיים, האפלה של העטרת והתנפחות.

ייתכן שאת גם מרגישה צרבת, שהיא דבר שכיח במהלך ההיריון.

נשים מסוימות חוות מעט דימום במהלך ההיריון.  דימום הנרתיק  (כתמים של דם המופיעים על התחתונים או  נייר הטואלט שאת משתמשת בו) יכול  להתלוות  להתכווצויות שאת חווה. אמנם, זו לא  בהכרח סיבה לדאגה.

רצוי שתעקבי אחר מצב הדימום, ותיידעי את הרופא שלך בפגישה הראשונה שלך. כדאי גם להתייעץ עם הרופא במקרה בו הדימום מחמיר למצב כמו  בווסת רגילה,  או אם ההתכווצויות מחמירות. ייתכן שזה סימן לנפל.

 

מה קורה לתינוק שלך?

התפתחות של הריאות, לסת, אף, וחניכיים החלה. כפות הידיים והרגליים מתחילות לצמוח ולהם מבנים מקושרים היטב שיגדלו להיות אצבעות ובהונות. המוח ממשיך לצמוח לחלקים מורכבים. אולטרסאונד וגינלי יכול לזהות  קצב לב  בתקופה זו.

 

כמה גדול התינוק של?

גודל התינוק הוא בערך 19 מילימטרים בגובהו.

מה כדאי לתכנן עבור השבוע הזה?

לדעת מהו סוג הדם שלך ומה סוג הדם של השותף שלך זה חשוב לתקופה הזו של ההיריון.

סוג הדם של כל אדם שייך לאחת מארבעת סוגי הדם האלה:

-סוג A

-סוג B

-סוג AB

-סוג O

סוג הדם מעיד על סוגי הנוגדנים  שבתאי הדם.  אנטיגנים הם חלבונים  על פני שטח תאי הדם שיכולים להוביל לתגובה  ממערכת החיסון.   גורם הRh הוא סוג של חלבון  שנמצא על שטח תאי דם אדומים.

רוב האנשים שמחזיקים בגורם ה Rh הם חיוביי Rh .  אלה שלהם אין גורם Rh הם שליליי Rh . חשוב לדעת מהו סוג הדם שלך  בגלל מצבים שיכולים לקרות אם האם היא שלילית Rh והתינוק חיובי Rh .

 

טיפים עבור שיפור ההיריון

נשים מסוימות מתלוננות שוויטמיני  טרום היריון גורמים להן לבחילה. אם את חווה את זה,  רצוי שתיקחי אותם עם אוכל  או בזמן הלילה לפני שינה. אם את ממשיכה לחוות בעיות כאלה, תתייעצי עם הרופא שלך לפני שאת מפסיקה איתם לחלוטין.

 

טיפים עבור השותף

ייתכן שהשותפה שלך מתמודדת עם בחילות בוקר, ואתה מרגיש חסר אונים לחלוטין. אמנם, אתה יכול לעזור לה  להתמודד עם  הבחילה וההקאות  שהם שכיחים בשליש הראשון. כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי לעזור :

-בישול (או להזמין אוכל).

-לעזור לנקות את המטבח.

-לעשות קניות.