שבוע 8

שבוע 8 להריון – סימפטומים, טיפים ועוד

ברכות!  השמיני הוא הזמן בו מתרחשת התפתחות קריטית בעובר.

 

אילו שינויים עוברים על התינוק שלך?

אפילו שייתכן שלא נראים איזשהם שינויים מבחוץ, מבפנים הרבה שינויים קורים בגופך. לפני שנכנסת להיריון, הרחם שלך היה בגודל של אגרוף, כעת הוא בגודל של אשכולית.

ייתכן ששמת לב לשינויים בשדיים שלך.  הם יכולים להיות רכים  ורגישים יותר כעת.  זה נורמאלי לחלוטין מפני שהגוף שלך מתכונן ליצירת חלב אם.

עוד שינוי שקרה שייתכן שלא שמת לב אליו הוא שנפח הדם שלך התרחב ב40-50 אחוזים.

מה קורה לתינוק שלך?

כל דבר שנוכח אצל אדם מבוגר עכשיו נוכח אצל התינוק שלך. האוזניים ממשיכות להתפתח חיצונית ופנימית.  העצמות מחילות להתפתח, והשרירים יכולים להתכווץ. אצבעות ובהונות מקושרות וגדלות.

תווי הפנים של התינוק ממשיכים להתבגר.  קצה האף כבר נמצא והעפעפיים יותר מפותחים עכשיו. בעוד שמין התינוק כבר נבחר, איברי המין עדיין לא נוצרים ולא ניתן לדעת מהו המין.

 

כמה גדול התינוק?גודל תינוק בשבוע 8

העובר קצת גבוה יותר מ2.54 סנטימטרים וגודלו בערך כשל שעועית.

 

מה כדאי לתכנן לשבוע הזה?

ייתכן שאת הולכת לפגישת טרום הלידה הראשונה שלך, או שייתכן שהיא במרחק של כמה שבועות. (הפגישה הראשונה קורת בעיקר בין השבועות 8-12 מאז הLMP ) אם לא פגשת את הרופא שלך לפני שנכנסת להיריון, ייתכן שמדובר בפגישה ארוכה יותר.

הרופא ישאל על ההיסטוריה רפואית שלך שכוללת:

-בעיות רפואיות.

-התאריך של הLMP .

-שיטות למניעת היריון.

-היסטוריה של הפלות ואו  נפל לא מכוון.

-אשפוז .

-תרופות שאת צורכת או אלרגיות.

-היסטוריה רפואית של המשפחה שלך.

 

את יכולה גם לצפות לדברים הבאים:

-בדיקה רפואית עם  משטח פאפ, תרבויות  צוואר הרחם, ואולטרסאונד.

-הזדמנות לענות על שאלות שיש לך.

 

טיפים לשיפור ההיריון

בזמן הריון נשים רבות מפתחות שומן בעור ואקנה. אם את משתמשת בתרופות לטפל במצב; חשוב לדעת  מאילו רכיבים התרופות עשויות.  אם יש לך שאלות בנוגע לבטיחות של התרופות, תתייעצי עם הרופא שלך, הדבר הטוב ביותר הוא להתייעץ איתו או עם רוקח.

טיפים עבור השותף של האם

אם יש לכם חיות מחמד, עדיף שאתה תטפל בהן בתקופה הזו. אישה הרה צריכה לחשוב פעמיים בנוגע לניקוי ארגז חול של חתול  בגלל שייתכן שהיא תסבול מפלאסמוסיס. אתה יכול גם לעזור לה בכך שאתה קונה מצרכים עבור הכלב או החתול  כך שהיא תוכל להימנע מהקשיים של הרמת משאיים כבדים.