שבוע 9 להריון

שבוע 9 להריון – סימפטומים, טיפים ועוד

ברכות! את  כבר בשלב מתקדם של השליש הראשון. הנה רשימה של דברים שכדאי לחשוב עליהם.

אילו שינויים קורים בגוף שלך?

ייתכן שאת לא נראית הרה לאנשים שמסתכלים עלייך, אבל  את בהחלט יכולה לשים לב לכמה שינויים בגוף שלך.  את חווה שינויים במצב רוח, צרבת, ותחושת התנפחות. אלה הם  תסמינים שכיחים במהלך היריון.

מניעת  צרבת היא הדרך הטובה ביותר להתמודד עם המצב . את יכולה להימנע מצרבת על ידי אכילה של ארוחות קטנות יותר במהלך היום מאשר אכילה של שלוש ארוחות גדולות. את גם יכולה להימנע מצרבת על ידי הימנעות משכיבה  לאחר ארוחות והימנעות מאוכל חריף או אוכל שומני.

מה קורה עם התינוק שלך?

בעוד שהוא מאוד קטן, התינוק שלך כבר מוכן לעלייה מהירה במשקל.  התינוק שלך מתחיל להיראות יותר כמו אדם קטן  מאחר והזנב העוברי שלו נעלם לגמרי לאחר השבוע ה-9. העפעפיים שלו בנויים לגמרי, הם יסגרו  וייפתחו שוב רק  בזמן השבוע ה-28.

כל המפרקים של הילד כמו הברכיים, המרפקים, הכתפיים, הקרסוליים ופרקי כף היד שלו עובדים ומאפשרים לתינוק לזוז באופן חופשי בתוך השק האמניוטי. הלב של התינוק החל לפעום בסביבות  היום ה-24. כעת הלב חולק לארבעה חלקים, והמשאבות מתחילות להתפתח. הילד שלכם גם יכול לעשות אגרוף עם היד וייתכן שיתחיל למצוץ את האגודל שלו.

 

כמה גדול התינוק שלך?

גדול התינוק הוא בערך כמו של ענב, 4.24 סנטימטרים מראשו עד העכוז, ושוקל שבריר של אונקיה.

 

מה כדאי לתכנן לשבוע הקרוב?

אם גילך מעל 35 או במשפחתך היסטוריה של מחלות תורשתיות כמו סיסטיק פיברוזיס, אז ייתכן שכדאי ליצור קשר עם יועץ גנטי. דברי עם הרופא שלך  בנוגע להשגת  ההפניה שאת צריכה  כדי לבצע בדיקות טרום לידה כמו בדיקת סיסי שליה (CVS ).

הבדיקה הזו יכולה להיעשות בין  9 ל12 שבועות  ויכולה לזהות  חריגות בכרומוזומים (כמו תסמונת דאון) ובעיות גנטיות (כמו סיסטיק פיברוסיס) עם רמת דיוק גבוהה (98-99 אחוזים).

טיפים עבור שיפור ההיריון שלך

בשלב הזה בהיריון שלך ייתכן שאת מרגישה מותשת. זה יכול לקרות בגלל שינויים הורמונליים, בעיות בשינה בלילה או בחילות בוקר. שינה לא מאוזנת יכולה לקרות  בגלל שאינך מוצאת תנוחה נוחה או מביקורים  תכופים לשירותים.

אם את מתקשה לישון, שקלי לשנות את תנוחת השינה שלך.

טיפים עבור השותף

תנסה ליצור סביבה  שקטה, שלווה ורגועה בחדר השינה.  זה יכול להיגרם על ידי הוצאת המשרד מהחדר לתוך חדר אחר בבית. אתה גם יכול להתקין נורות בהירות יותר, או אם אתה בסדר עם שינויים תתקין  מתג מעמעם.